Zaslúžite si dobré pivo

Naším cieľom je prinášať ľuďom dobré, poctivé, remeselné pivo varené s vášňou k tomuto ušľachtilému nápoju a rozširovať povedomie o pivných štýloch z rôznych kútov sveta medzi ľudí.

Sme remeselný pivovar

Teraz je najlepší čas milovať pivo. V miestnych podnikoch sa začali objavovať okrem klasických ležiakov pivá, ktoré sa akoby zjavili odnikiaľ - a každé pivo chutí lepšie a komplexnejšie ako to predtým...

Tento nový pivný boom priniesli takzvané remeselné pivá a remeselné pivovary. Presne definovať, čo remeselné pivo znamená, je ťažké. Pre každého milovníka piva to znamená niečo iné. Remeselný pivovar dbá na dodržiavanie poctivého prístupu, výber najkvalitnejších surovín, experimentovanie so štýlmi, surovinami a nekonvenčnými nápadmi.

Remeselné pivo si vychutnáte kedykoľvek a pre mnohých je to potešenie, ktoré si radi doprajú na konci ťažkého dňa. Každý pohár remeselného piva predstavuje kreativitu a vášeň pivovarníkov a komplexnosť použitých surovín.

My sme si remeselné pivo zamilovali. Až tak, že sme sa po niekoľkých rokoch domovaričstva rozhodli vyskúšať to aj vo väčšom. Ohlasy boli dobré, pivo chutilo, a tak sme založili pivovar. Na začiatok kočovný, to znamená, že zatiaľ nemáme vlastné technológie na varenie, ale využívame možnosti a kapacity existujúcich pivovarov.

Naším cieľom je prinášať ľuďom dobré, poctivé, remeselné pivo varené s vášňou k tomuto ušľachtilému nápoju a rozširovať povedomie o pivných štýloch z rôznych kútov sveta medzi ľudí.

8870 uvarených litrov piva
35 použitých kíl chmelu
1347 kíl sladu
68 biliónov kvasiniek
295 plných sudov
26 prevádzok, kde nás čapovali

Variť pivo je drina

Po stáročia sa pivo vyrába zo štyroch základných surovín: voda, slad, chmeľ a kvasinky. Varenie remeselného piva je kombinácia vedy a umenia. Pri výrobe piva sa všeobecne dodržiavajú vedecké a overené postupy. Pri varení remeselného piva sa často využíva kreativita, ktorá vytvára zaujímavé kombinácie vôní a chutí…

Ako hovorí jeden komerčný pivovar, „ľudia dávajú pivu iskru“. Tak aj naše pivo je výsledkom spoločnej rodinnej práce. Pivovar Krúžok je produktom snahy Ondreja s manželkou Elenou a ich švagra Mariána, ktorí dávajú nášmu pivu tú správnu iskru.

Ondrej Gura

Ondrej Gura

Zakladateľ / Hlavný sládek
Elena Gurová

Elena Gurová

Zakladateľka / Tolerantná manželka
Marián Magdolen

Marián Magdolen

Zakladateľ / Pomocný sládek

Ochutnajte z našej ponuky

Je lepšie raz skúsiť ako stokrát počuť. Objednajte si od nás kvalitné pivo a vychutnajte si ho u Vás doma v pohodlí obývačky.