SME KOČOVNÝ PIVOVAR

Nemáme žiadny obchod ani kanceláriu.

Vidieť nás môžete niekde na pive

alebo pivných festivaloch.

KTO SA VEĽA PÝTA, VEĽA SA DOZVIE

Časté otázky

Remeselné pivo (alebo aj „craftové“ pivo, „špeciál“) je pivo vyrobené malým remeselným pivovarom. Nejde o masovú produkciu veľkých nadnárodných spoločností. Tieto pivá dbajú najmä na kvalitu surovín, dodržiavanie postupov bez náhrad, konzervantov a umelých látok a vysokým podielom ručnej práce. Tieto pivá bývajú väčšinou prirodzené, bez filtrácie a pasterizácie, preto sa niekedy nazývajú aj „živé pivá“ a obsahujú všetky zdraviu prospešné vitamíny.

V súčasnosti sú veľmi populárne štýly vrchného kvasenia (ako napríklad IPA, ALE, Stout) ale na scéne remeselného piva, nájdete všetky možné kombinácie štýlov, chuti a vône. Nie je problémom vyskúšať slaný štýl gose, do ktorého sa pridáva soľ, kyslý štýl sour a lambic, ktoré kvasia prirodzene divokými kvasnicami, prípadne poriadne nachmelenú IPU, ktorá vonia ako citrusový háj v lete.

Každé naše pivo je dodávané viacerým prevádzkam. Nemáme vlastný podnik so stálou ponukou. Aj to je typickým znakom kočovného pivovaru. Aktuálne novinky a správy o tom kde sme dodali pivo, alebo kde ho môžete kúpiť a ochutnať nájdete najčastejšie na našej facebookovej stránke (FB: @pivovarkruzok).

Pokiaľ máme pivo na sklade, je možné si ho objednať aj priamo cez túto www stránku, ktorá obsahuje e-shop a pivo Vám príde priamo domov.

Dúfame, že taká situácia sa nikdy nestane ! Je ale prirodzené, že každý z nás má iné chute a preferencie. Remeselné pivo treba ochutnávať a objavovať niekedy aj nečakané kombinácie a chute. K niektorým štýlom sa musíte doslova „prepiť“.

Pokiaľ sa nejdná o vadu piva a určitý typ piva nie je iba podľa Vašej chuti a predstavy, pivo sa bohužiaľ nedá vrátiť alebo reklamovať. Dajte nám ale o tom určite vedieť a nabudúce sa pokúsime pripraviť štýl, ktorý Vám bude možno viac vyhovovať. Pokiaľ by sa náhodou stalo, že pivo je objektívne pokazené, určite sa budeme snažiť Vám nepríjený zážitok vykompenzovať. Netreba zabúdať aj na dobu spotreby a správne skladovanie remeselného piva (najmä jeho uloženie v chlade).

Snažíme sa variť stále nové druhy piva. To ale neznamená, že osvedčené a populárne druhy, ktoré sme varili v minulosti, nebudeme variť znova.

Stačí nás sledovať a budete stále v obraze o tom, čo chystáme, čo sme uvarili a kde nás môžete najbližšie stretnúť.

Pivo momentálne predávame a expeduje v plastových flašiach. Toto okrem iného zaručuje, že pri doprave sa pivo nerozbije a príde k Vám v celku.

Bohužiaľ nevieme garantovať podmienky prepravy. Remeselné pivo by sa malo skladovať v chlade a to hlavne v horúcich letných mesiacoch nie je možné pri preprave kuriérom alebo poštou garantovať. Podľa našich skúseností ale, jeden alebo dva dni nie v ideálnych podmienkach pivu, ktoré je fľašované v ochrannej atmosfére zásadne neublíži. Pokiaľ to ale nechcete riskovať, skočte si niekam na kvalitné remeselné čapované pivo.

Radi odpovieme ak nám napíšete

Máte otázky ? Kontaktujte nás